Kapat

sepetteki ürünler

0

Alışveriş sepetiniz boş

Alışverişe devam et

2 Ayarlı lüx karyola

Kod : mx103

Adet
Teslimat Bilgisi : MNG Kargo,Ege Ulaşım, Kargokar Kargo : 1,250.00 TL   https://www.hastakaryolasiburada.com
6,500.00 TL
5,900.00 TLKDV
DAHİL
%9 İndirim 600 TL Kazanç

        HASTA KARYOLASI ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR

 

 

 

*  Öncelikle hastanız ve refakatçi için en uygun kullanım özellikli karyolayı tercih etmeniz gerekir.Mesela bez kullanmak zorunda olan hastalara hasta karyolası alırken, yerden yükselip alçalabilen yani asansörlü dediğimiz karyolaları almak hasta bakıcı veya refakatçi ye büyük kolaylık sağlar.

 

  *   Bilinci yerinde olmayan hastalarda, tuvaletli hasta karyolası kullanmak uygun değildir zira hastanın tuvalet ihtiyacını belirtmesi ve duba dediğimiz kapağın bakıcı tarafından açılması gerektiği için bilinç olmayan hastalara tuvaletli hasta karyolası önerilmez.

 

  *    Hastanız yemek ihtiyacını normal yollardan yapabiliyorsa (beslenme sondası veya serum bağlı değilse),alacağınız hasta karyolasınin minimum 85 derece oturur pozisyona getirdiğinden emin olun ki yemek ihtiyacını zorlanmadan giderebilsin.

 

  *   Hasta kilolarına uygun taşıma kapasitesi olan hasta karyolalarini tercih edin ve mümkün olduğunca kilo alma payı bırakın.mesela hastanız 99 kg diye 100 kg taşıma kapasitesi olan hasta karyolasını tercih etmeyin.Hastanın muhtemel kilo alma olasılığını göz önünde bulundurarak daha fazla taşıma kapasiteli hasta karyolasıını tercih ediniz.

 

 *  Hastalarımızın enfeksiyona karşı vücut dirençleri sağlıklı insanlar kadar kuvvetli değildir.Bu yüzden imkan dahilinde ikinci el veya kiralama yöntemiyle hasta karyolası tedarik etmemeye özen gösterin. çünkü bir önceki yatak kullanıcısının, ne gibi bir hastalığının bulunduğunu bilmek mümkün değildir. Hasta yatağı alıp rahat ettirelim derken hastamızı riske atmış oluruz.

 

  *  Son olarak  Hasta yatağı alirken, faturalı ve garantili olmasına dikkat edelim.Hasta karyolasınin herhangi bir arızası durumunda muhatap bulabileceğiniz firmalardan tedarik etmeniz sizin ve hastanız açısından daha iyi olacaktır.

 

 

 

 Tüm hastalarımıza acil şifalar dileğiyle..